• 1401/08/24 - 07:22
  • 32
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

ایجاد شبکه نخبگانی در کشور مورد تأکید قرار گیرد/ لزوم توجه به نخبگان و بهره‌مندی از آنان در جهت رشد کشور

مدیر امور نخبگان و استعدادهای درخشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست صمیمی با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قم، توجه به نخبگان و بهره‌مندی از آنان در جهت رشد کشور به ایجاد شبکه نخبگانی در کشور و اهمیت توجه به این مسئله را مورد تأکید قرار داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر باقری با حضور در دانشگاه علوم پزشکی قم با دکتر مصری ریاست دانشگاه و برخی از معاونین و همچنین تعدادی از دانشجویان استعدادهای درخشان و المپیاد دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

مدیر امور نخبگان و استعدادهای درخشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست به پای صحبت‌های دانشجویان به‌عنوان گروه هدف و صاحب‌نظر در خصوص مباحث مربوط به استعدادهای درخشان و نخبگان و المپیاد علمی نشست و دانشجویان با ارائه نظر در خصوص تعریف و اهمیت نخبه و نخبگی، درخواست‌ها و پیشنهادات خود را با وی در میان گذاشتند.

دکتر باقری پس از شنیدن صحبت‌های دانشجویان و اعضای کمیته علمی المپیاد در دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت توجه به نخبگان و بهره‌مندی از آنان در جهت رشد کشور به ایجاد شبکه نخبگانی در کشور و اهمیت توجه به این مسئله تأکید کرد و ابراز داشت: قدم‌های مؤثری در این زمینه برداشته خواهد شد.

وی با توجه به صحبت‌های حاضرین در جلسه نسبت به مورد توجه قرار دادن جایگاه سلامت معنوی به‌عنوان مبحثی در المپیادهای علمی آتی تأکید و مواردی از قبیل ارائه تسهیلات به دانشجویان استعداد درخشان و المپیاد، بازنگری مربوط به آیین‌نامه‌های مربوطه،تدوین برنامه عملیاتی در این خصوص و ورود دانشجویان به عرصه‌های تصمیم‌گیری در حوزه المپیاد و استعداد درخشان را مطرح و مورد توجه قرار دادند.

دکتر مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این نشست، با اشاره به جایگاه و اهمیت رشد و پرورش استعدادهای درخشان و اهمیت توجه به دانشجویان افتخار آفرین در حوزه المپیاد توجه به موضوعاتی همچون سلامت معنوی، پاسخگویی اجتماعی، مهارت محوری در تربیت دانشجویان همراه با علم و عمل تأکید و پیشنهاد کردند که در حوزه‌های المپیاد به چنین مقوله‌های پرداخته شود.

همچنین دکتر پرهام معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز دانشجویان دانشگاه را با استعداد و خلاق معرفی کرد و گفت: برگزاری چنین نشست‌هایی موجب انگیزه و نشاط علمی و پویایی بین دانشجویان می‌شود.

بیان دستاوردهای دانشجویان در زمینه‌های مختلف آموزشی و المپیاد و درخش در عرصه‌های آزمون‌های کشوری و ارائه گزارش عملکرد واحد استعدادهای درخشان دانشگاه و دستاوردهای دانشجویان استعداد درخشان در سال گذشته و اشاره به نتایج دانشجویان دانشگاه طی 7 سال گذشته در المپیاد علمی علوم پزشکی کشور از دیگر بخش‌های این نشست صمیمی بود که از سوی دکتر قارلی پور مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش و مسئول المپیاد و استعدادهای درخشان انجام شد.

  • گروه خبری : اخبار معاونت آموزشی
  • کد خبر : 55146

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید