جلسه ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی قم

 

 

این جلسه در تاریخ سه شنبه مورخ 29/02/1394 از ساعت 30/13 لغایت 15 در محل حوزه ریاست دانشگاه با حضور آقایان دکتر ایرانی خواه ریاست ستاد ورئیس دانشگاه ، سردار هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان ، دکترعادلی معاون آموزشی دانشگاه ، حجت الاسلام ناظمی معاون آموزشی بنیادشهید ، دکترحکیم الهی معاون دانشجوئی وفرهنگی دانشگاه ، مهندس محمودیان مدیر آموزشی دانشگاه ، دکتر برقعی مدیرامور دانشجویان شاهد وایثارگر دانشگاه ، آقای شعوری نماینده اساتید مشاور دانشجویان شاهد وایثارگر دانشگاه ، آقای مهدی مرادی نماینده دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه وهمچنین اساتید مشاور و دانشجویان برتر علمی برگزار گردید. درابتدا دکتر برقعی گزارشی از عملکرد سال 1393و اهم برنامه های سال 1394 مدیریت امور دانشجویان شاهد و ایثارگر راارائه نمودند ودستورات جلسه راجهت تصویب اعضای محترم ستاد پیشنهاد کردند. سپس ریاست دانشگاه در خصوص نقش دانشجویان شاهد و ایثارگر در توسعه فرهنگی جامعه سخن گفتند . همچنین سردار هاشمی مدیرکل بنیاد شهید از نقش دانشگاه علوم پزشکی قم در ایجاد توسعه فرهنگ ایثار و شهادت صحبت کردند . در پایان بعد از شنیدن نظرات برخی از اساتید محترم مشاور و دانشجویان عزیز شاهد و ایثارگر موارد ذیل به تصویب اعضای محترم رسید:

پرداخت کمک هزینه به دانشجویان عزیز شاهد و ایثارگر که از ابتدای سال جاری اقدام به امر مقدس ازدواج نمایند.

استفاده رایگان دانشجویان عزیز شاهد و ایثارگر از برنامه های مختلف معاونت دانشجویی فرهنگی مانند شرکت در اردوهای زیارتی ، تفریحی ، ورزشی واستفاده از فضاهای ورزشی مثل استخرها و سالنهای ورزشی

                                                           

                                                         

 

گزارش اردوی دانشجویان شاهد و ایثارگر به مشهد مقدس

اردوی زیارتی و سیاحتی مشهد مقدس با شرکت شصت وپنج تن از دانشجویان شاهد وایثارگر وهیئت همراه ازتاریخ هشتم لغایت دوازدهم بهمن ماه سال

1393 برگزار گردید.برنامه های مختلفی برای این عزیزان در نظر گرفته شده بود که در راس آنها بهره گیری دانشجویان از زیارت روزانه بارگاه ملکوتی ثامن الائمه حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع)باوسیله ایاب و ذهاب وشرکت در برنامه مدیحه ثرائی وفات حضرت فاطمه معصوه (س) می باشد. همچنین باحضور در منزل آقای دکتربزرگی از جانبازان سرافراز هفتاددرصد و قطع نخاعی و متخصص پوست از بیانات و ارشادات مفید ایشان بهره مند گردیدند. از دیگر برنامه هائی که برای این عزیزان تدارک گردیده بود بازدید از مجموعه تاریخی طوس و مرقد باشکوه حکیم ابوالقاسم فردوسی و موزه آن مکان و همچنین بازدید از بازارهای بین المللی مشهد مقدس بود. در این سفر همچنین کتاب ماهواره یا دجالواره با محتوای عوارض و مخاطرات استفاده از ماهواره در اختیار دانشجویان قرار گرفت و به سئولات مطرح شده در آن پاسخ داده و سپس به پنج تن از دانشجویان که بالاترین نمره راکسب کرده بودند با قید قرعه هدایای نفیسی نقدیم گردید. 

 

 

 

 

در همایش سالانه دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی قم که با حضور مسئولان دانشگاه، بنیاد شهید استان و اساتید مشاور در تالار امیرالمومنین(ع) دانشگاه برگزار شد و در پایان این مراسم از 12 نفر از دانشجویان برتر شاهد و ایثارگر و همچنین 5 نفر از اساتید مشاور شاهد و ایثارگر تجلیل شد.

 

 


در ابتدای این مراسم دکتر ایرانی‌خواه رییس دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن خیرمقدم به میهمانان و تشکر از تلاش‌های صورت گرفته برای ارائه خدمات به دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه بیان داشت: تصور من این است در عصر حاضر و جامعه امروز، حفظ شعائر اسلامی و ارزش نهادن به فرهنگ والای شهادت و ایثار بسیار ضروری است.

 


رییس دانشگاه با بیان این نکته که تکریم فرزندان شاهد و ایثارگر، زنده نگهداشتن این فرهنگ است یادآور شد: شما عزیزان نقش مهمی در زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و فداکاری به خصوص در محیط‌های آموزشی بر عهده دارید و لازم است آن افکار و آن آرمان‌ها همچنان در جامعه زنده و پویا باشند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: این انقلاب و نظام توسط شهدا و ایثارگران استوار شده است و تداوم این راه برعهده شما عزیزان است که لازم است برای سایر دانشجویان به عنوان یک الگو هم از نظر اخلاقی و هم از نظر درسی باشید.

در ادامه سردار هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم ضمن تشکر از زحمات دکتر ایرانی‌خواه و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قم بیان داشت: من به شما توصیه عزیزان دارم که خدا محور باشید و همیشه و درهمه جا به یاد خدا باشید و سعی کنید در راه کسب رضای الهی گام بردارید.
ایشان ضمن تاکید بر لزوم مسئولیت پذیری و تعهد در انجام کارها خاطرنشان کرد: توصیه دیگر این است که سعه صدر داشته باشید و در آینده که مسئولیتی بر عهده گرفتید جامعه از شما به واسطه اینکه منتسب هستید به خانواده‌ای که جان و مال خود را در کف اخلاص گذاشته‌اند، انتظار دیگری خواهد داشت.
سردار هاشمی با اشاره به اینکه پدران شما همان شعار آزادگی امام حسین(ع) را تکرار کردند بیان داشت: امروز هم مانند 36 سال گذشته دشمنان سعی دارند ما را تسلیم  کنند و هجمه‌هایی که وارد می‌کنند در همین راستا است و وظیفه شماست که خوب درس بخوانید و کوشش نمایید و راه وی یاد آنها زنده نگهدارید.

 


در ادامه دکتر برقعی مدیر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه، گزارشی از تعداد دانشجویان شاهد وایثارگر دانشگاه و اقداماتی که برای ارتقای درسی، رفاهی و افزایش بنیه اعتقادی آنان صورت گرفته ارائه کرد و در خصوص برنامه‌های آتی این واحد توضیحاتی را بیان داشت.